Piękny, dwupokojowy apartament w klimatycznej kamienicy na poznańskim Łazarzu przy ulicy Strusia 6.
MIESZKANIE NR [1]
|WYSTRÓJ MIESZKANIA|
to zgrabne połączenie nowoczesności z lekką nutką stylu vintage. Apartament to przede wszystkim piękny, jasny pokój dzienny z funkcjonalnym aneksem kuchennym. Tutaj czarny mat frontów szafek kuchennych i modny blat ze wzorem marmuru kontrastuje z bielą prostych, minimalistycznych płytek [więcej o naszych materiałach dowiesz się poniżej]. Kuchnia jest w pełni zabudowana i wyposażona. Ale to nie wszystko – całe mieszkanie pokrywa bielona, dębowa deska ułożona w ponadczasowy wzór jodełki francuskiej. Klasyczny motyw podłogi to doskonałe tło dla Twoich mebli i industrialnego oświetlenia, które zwisa na grubych, czarnych kablach z sufitów. Dalej, drewnianymi drzwiami z mosiężną, złotą klamką, przechodzimy do wyodrębnionej sypialni z dużym oknem i balkonem. Sąsiadująca łazienka to lekkie nawiązanie do mocnych kuchennych akcentów – tutaj na ścianach retro-płytki w czarno-biały wzór, rodem z gorącej Hiszpanii, doskonale współgrają z prostymi, białymi kaflami i położonymi na podłodze matowymi, czarnymi, dużymi płytkami – całość tworzy pomieszczenie, w którym po prostu będziesz się relaksował. Gości Twojego mieszkania będzie witał biały, uroczy przedpokój.
o Całkowita powierzchnia mieszkania: 41,33 m²
o Powierzchnia pokoju dziennego: 21,39 m²
o Powierzchnia sypialni: 12,29 m²
o Powierzchnia przedpokoju: 4 m²
o Powierzchnia łazienki: 3,65 m²
o Powierzchnia piwnicy: 3,13 m²
o Wysokość pomieszczeń: 3,04 m
o Nowe instalacje: elektryczna, gazowa, wodociągowa, sanitarno – kanalizacyjna.
o Ogrzewanie: gazowe
o Okna od strony południowej
o Czynsz: 180 zł
|LOKALIZACJA|
5 minut pieszo do Parku Wilsona, poznańskiej Palmiarni i Międzynarodowych Targów Poznańskich, w okolicy, zrewitalizowany na jesień 2017 roku, Ryneczek Łazarski, bardzo blisko na Dworzec Zachodni PKP, do ścisłego Centrum szybki dojazd, zarówno komunikacją miejską [tramwaje: 0,5,8,11,14 jak i autobusy nocne 238, 249, 252], jak i samochodem. 15 min na dojazd do Uniwersytetów [UAM – Fredry, UEP, AWF, Politechnika Poznańska]. 10 min na dojazd do obwodnicy Poznania [zjazd Górczyn, Luboń].
|MATERIAŁY|
PODŁOGA
Dębowa podłoga, bielona [Jawor Chevron, Color Bianco]. Dębowa deska została zabezpieczona delikatnym olejowoskiem, co w połączeniu z układem jodły francuskiej dał efekt unikalnej mieszanki nowoczesności, harmonii i stonowanej elegancji. Podłoga doskonale się sprawdziła!
PŁYTKI
sprowadziliśmy je aż z gorącej Hiszpanii! A dlaczego? Odpowiedź jest prosta – Fab¬ryka Gayafores pow¬stała w roku 1897 jako mała, rodzinna firma ale stale się rozwija, a dziś mają już znaczące miejsce w branży. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i dbałości o zachowanie najwyższych standardów, zarówno dotyczących procesu produkcyjnego, jak i finalnego produktu, firma może pochwalić się Certyfikatem ISO 9001. Płytki Gayafores to ponadczasowe rozwiązanie ze względu na ich wytrzymałość. A do tego, urzekło nas ich hasło: „somos eco„lógicos”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „jesteśmy EKO logiczni”.
SZAFKI KUCHENNE
I tu prawdziwa ciekawostka! Jeśli myślisz, że to zwyczajne szafki to bardzo się mylisz 😉 Fronty meblowe w kolorze antracytowym Kungsbacka to wynik kooperacji [praca specjalistów trwała aż 2 lata!] szwedzkiego studia projektowego Form Us With Love z gigantem Ikea. Do ich stworzenia użyto materiałów z recyklingu – regenerowanego drewna [wnętrze szafek] oraz przetworzonych plastikowych butelek [fronty]. Według designerów, sztuczne tworzywo nie powinno być traktowane jako odpad tylko zasób, który można dowolnie przekształcać. Nasza kuchnia jest utrzymana w ponadczasowym, minimalistycznym stylu i ma służyć przez następne kilkadziesiąt [!] lat. Jak powiedział sam szef studia projektowego, John Löfgren:
„Szafki Kungsbacka są jak czarny T-shirt – praktyczne, pasujące wszędzie i jednocześnie eleganckie”.
|WYKONAWCY|
– układanie parkietu TWÓJ PARKIET
– elektryka USŁUGI ELEKTRYCZNE PATRYCJA JABŁONOWSKA
– stolarka meblowa @PROJEKTDESKA
|FOTO|
Patrycja Gromek